Barwnik spożywczy brąz mahoniowy 8g Food Colours

10,90 zł
Brutto
Indeks: 0069

  • Bezpieczna płatność Bezpieczna płatność
  • Szybka dostawa Szybka dostawa
  • 14 dni na zwrot produktu 14 dni na zwrot produktu

Barwnik spożywczy w proszku BRĄZ MAHONIOWY firmy Food Colours

W plastikowym słoiczku znajduje się 8 g barwnika w proszku. Syntetyczny barwnik w postaci proszku jest silnie skoncentrowany, nie rozrzedza barwionych mas i nie zmienia ich konsystencji.

Barwnika w proszku możemy użyć do barwienia mas cukrowych, marcepanu, kremów śmietanowych i lukru królewskiego. Jest wodnorozpuszczalny, można więc stosować go również do barwienia surowego ciasta, ciasta na makaroniki, napojów, alkoholi, lodów lub waty cukrowej. Proszek rozpuszcza się w wodzie, alkoholu, glikolu i glicerynie.

Barwniki proszkowe można wymieszać z cukrem pudrem i  po dodaniu alkoholu i wody  wykorzystać jako lukrowe farbki do pisania po powierzchni ciasta, ciastek lub marcepanu.

Dozowanie barwnika zaczynamy od jak najmniejszej ilości, dodając go stopniowo, aż do uzyskania pożądanego koloru. Aby powtórzyć otrzymany kolor, do odmierzania barwnika można użyć wagi laboratoryjnej o dokładności do 1 mg lub 0,1 mg. W warunkach domowych proszek nabieramy za pomocą końcówki ostrza noża kuchennego.

W przypadku stosowania barwnika w proszku bardzo ważne jest jak najdokładniejsze rozmieszanie masy lub kremu, tak aby rozpuszczone zostały wszystkie, nawet najmniejsze jego drobinki.

Przyjmuje się dozowanie barwników na poziomie 50 mg/kg dla płynów (napoje, soki, galaretki, dżemy), 250 mg/kg dla ciast i gęstszych mas oraz do 500 mg/kg dla polew i dekoracji.

Warunki użycia - stosowanie, maksymalna dawka:

  • lody spożywcze (grupa 03.)  0,05 g/kg
  • pozostałe wyroby cukiernicze (grupa 05.2.)  0,05 g/kg
  • dekoracje, powłoki (grupa 05.4.)  0,05 g/kg
  • pieczywo cukiernicze i wyroby ciastkarskie (grupa 07.2.)  0,05 g/kg

Odcień koloru zależy od ilości dodanego barwnika oraz rodzaju barwionej masy.

 

Ilość netto: 8 g

Kolor: brąz mahoniowy

Składniki: brąz HT E155

Uwaga: Barwnik do celów spożywczych, nieprzeznaczony do bezpośredniego spożycia. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Nazwa i adres podmiotu odpowiedzialnego: Food Colours Perczak S.J., ul. Ronalda Reagana 14, 97-300 Piotrków Trybunalski.

Najlepiej spożyć przed: 30.04.2025

Kod produktu: WS-P-0728

EAN: 5902211690825

Food Colours
0069

INFO

Zobacz także