• Obniżka

Opłatek waflowy Jednorożec JR029

6,76 zł -60%
16,90 zł
Brutto
Indeks: 1357


  • Bezpieczna płatność Bezpieczna płatność
  • Szybka dostawa Szybka dostawa
  • 14 dni na zwrot produktu 14 dni na zwrot produktu

Grafika drukowa na jadalnym opłatku waflowym idealnie sprawdzi się tortach pokrytych wszelkiego rodzaju masami jako główna dekoracja lub dodatek.


Maksymalna wielkość wydruku: kartka A4


Wydruki okrągłe: średnica maks. 20cm 

Gotowe wydruki można kłaść na tort w całości lub gdy zachodzi taka potrzeba można je dociąć.


Wycinać opłatki można zwykłymi nożyczkami lub wykorzystać w tym celu nożyk precyzyjny. Wydruk na opłatku waflowym położony na tynk ze śmietany po czasie nabierze wilgoci i mogą się na nim pojawić nierówne, tłuste plamy. Rozwiązaniem jest specjalnie do tego przeznaczonego żelu. Nadaje on wydrukowanej, jadalnej ilustracji, mocnych kolorów i zabezpieczenia go przed zawilgoceniem. W przypadku jego braku- wydruk na opłatku waflowym najlepiej jest położyć na tort otynkowany śmietaną, około 2-3h przed podaniem.


Na opłatki waflowe kładzione na torty otynkowane kremem maślanym nie trzeba dodatkowo nic kłaść w celu ich zabezpieczenia.


Po nałożeniu wygładzamy opłatek (np. packą, szpatułką, lub szerokim nożem), aby równo przylegał do tortu. Dajemy mu czas – ok. 2-3 godzin, by mógł nasiąknąć, a następnie wyschnąć. W pierwszych minutach jego wygląd się zmieni (pobiera wtedy wilgoć z podłoża), ale po wyżej wymienionym czasie wróci do pierwotnego wyglądu.


Uwaga! Nie stosuj kleju jadalnego – opłatek nim nasiąknie, ale nie wróci do pierwotnego wyglądu i pozostanie “pomarszczony”.


Jeśli opłatek nakładamy na masę cukrową, wystarczy delikatnie np. pędzelkiem posmarować masę wodą. Dla uzyskania lepszej przyczepności można też i spód opłatka bardzo delikatnie nawilżyć.


1357

INFO